Rezystywnosc

62 Views Comment Off
Rezystywnosc
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nauka73.jpgOd warstw dielektrycznych stosowanych w przyrządach półprzewodnikowych wymaga się najczęściej jak największych wartości rezystywności q. Analiza przepływu prądu elektrycznego w tych warstwach jest skomplikowana ze względu na występowanie wielu typów przewodnictwa. Wynika to przede wszystkim z amorficznej struktury warstw dielektrycznych i z obecności w nich różnorodnych defektów i zanieczyszczeń. W przypadku warstw SiO2 skończona wartość rezystywności q może wynikać zarówno z przepływu prądów jonowych, jak i z przepływu prądów elektronowych. W zakresie niezbyt wielkich natężeń pola elektrycznego, podwyższonych temperatur oraz małych częstotliwości pomiaru ,- decydujące znaczenia ma przepływ prądów jonowych w warstwie. Natomiast dla niskich temperatur, dużych natężeń pola i/lub wielkich częstotliwości pomiaru, przewodnictwo ma charakter elektronowy . Wielkość prądów jonowych jakie mogą przepływać w cienkich warstwach SiO2 wynika z rodzaju i zawartości zanieczyszczeń w warstwie. Udział W przewodnictwie elektrycznym biorą w tym przypadku przede wszystkim dodatnie jony metali alkalicznych oraz protony, przy czym decydującą rolę odgrywają tu najczęściej jony sodu , Minimalizacja prądów jonowych w warstwach SiO2 ma wielkie znaczenie w praktyce technologicznej, szczególnie w przypadku przyrządów półprzewodnikowych typu MOS.

Przeczytaj także: Urządzenia pomocnicze

Stanowisko technologiczne do dyfuzji stanowi zwykle blok urządzeń składający się z pieca, dozowników gazów, komory załadowczej, podajnika kasety z płytkami oraz aparatury kontrolującej temperaturę w piecu. Podstawowym urządzeniem jest elektryczny piec oporowy. Obecnie są produkowane piece w wersji jedno- lub dwustrefowej o jednym lub kilku kanałach przelotowych umieszczonych jeden nad drugim. W kanale przelotowym umieszcza się rurę reakcyjną i podtrzymującą ją ceramiczną rurę nośną. Rura nośna jest często nazywana rurą wyrównawczą, poprawia bowiem równomierność temperatury w strefie roboczej pieca. Rura nośna zabezpiecza również rurę reakcyjną przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z grzejnika pieca. Do zasadniczych elementów konstrukcyjnych pieca, decydujących jego jakości i niezawodności należą zespoły: grzejnika, regulacji temperatury, chłodzenia i zasilania pieca. Zespół grzejnika stanowią: trójsekcyjna spirala oporowa, ceramiczna konstrukcja nośna spirali, warstwa izolacji cieplnej z kanałami dla termoelementów, metalowa osłona zespołu grzejnika. Zespół grzejnika jest wykonany tak, że w razie konieczności łatwo go wymieniać.

………
– e24cloud beyond
– Język C Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych
– Notes/Bloczek reklamowy
– Szkolenia ze sprzedaży – Gamma
– szkolenia iso 18001
– szkolenia iso 17025
– gablota na puchary Paraga Centrum
– gablota na puchary Paraga
– gablota muzealna – Paraga
– gabloty szklane Paraga Centrum

Pozostałe artykuły o szkole i nauce:

Frazy: wałki pa66, markizy Kęty, lpk110, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, balayage fryzjer kraków, redox extreme efekty, docieplenie granulatem Radom, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, trioxygen 5

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy warsztaty z angielskiego dla dzieci w Białymstoku czy Wrocławiu są na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorie
Komentarze
Archiwa
Menu: